مرکز آموزش

ناحیه کاربری > مرکز آموزش > میزبانی وب > اسکریپت ها > وردپرس > مدیریت وردپرس > نحوه انتخاب افزونه مناسب برای Wordpress


نحوه انتخاب افزونه مناسب برای Wordpress


افزونه های وردپرس باعث عملکرد بهتر آن می شوند.
با این حال قبل از نصب هر افز,نه بهتر است نکاتی را در نظر بگیرید تا از نصب یک افزونه امن و کارامد مطمئن شوید:

1- امکانات آن چیست
بله, بهتر است قبل از نصب هر افزونه ای بررسی کنید که امکانات افزونه مورد نظر چه می باشند.
بهتر است افزونه ای که انتخاب کرده اید را با نمونه های مشابه مقایسه کنید تا متوجه شوید کدامیک تمام نیاز های شما را براورده می سازد.

2- ایا افزونه بروز است و با نسخه وردپرس فعلی سازگار است؟
وردپرس تقریبا هر 6 ماه یک بار بروز رسانی می شود. بهتر است با مراجعه به صفحه افزونه مورد نظر تاریخ بروز رسانی آخر آن و وضعیت سازگاری با نسخه فعلی وردپرس را بررسی کنید.

3- امتیازات و نظرات کاربران را بررسی کنید
یکی از راه های فهمیدن اینکه یک افزونه به چه مقدار مفید و کارامد بوده این است که نظرات و امتیازات داده شده به آن افزونه توسط کاربران را مشاهده کنید.
البته همیشه امتیاز های پایین یک افزونه نشانه بد بودن آن نیست.
با این حال می توانید در میان افزونه هایی که امتیاز بالایی دارند جستجو کرده و با خواندن نظرات کاربران به نتیجه مطلوبی برسید.

4- توسعه دهنده افزونه کیست
نکته مهم دیگری که باید به آن توجه شود این است که توسعه دهنده افزونه کیست. ایا یک شرکت یا گروهی از برنامه نویس هایی هستند که همواره در حال بروز رسانی افزونه هستند و پشتیبانی مالی نیز می شوند. و یا یک فرد که به تنهایی و جهت کسب تجربه افزونه ای را نوشته است.
مطمئنا به افزونه ای که گروه اول تهیه کرده باشند بیشتر می توان اطمینان کرد. در صورتیکه ممکن است فردیکه به تنهایی افزونه ای را نوشته است, پس از مدتی بروز رسانی آن را ادامه ندهد.

5- طراحی جذاب و متفکرانه
یکی از نکاتی که ممکن است تنها با علایق شخصی افراد مرتبط باشد اما نیاز است به آن توجه شود, طراحی و داشتن منوی اختصاصی مربوط به تنظیمات افزونه می باشد.
بسیاری از افزونه ها بخش تنظیمات اختصاصی مربوط به خود را دارند. با این حال برخی از آنها دارای گرافیکی بر پایه وردپرس می باشند که احساس بهتری به کاربر هنگام استفاده می دهد.

نکته:
همواره از بروز رسانی افزونه های نصب شده اطمینان حاصل نمایید و از بکار بردن افزونه های غیر معتبر و نال شده به دلیل وجود باگ های فراوان, به شدت خودداری کنید.

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به irPowerWeb است.

.کپی برداری تنها با ذکر منبع و با لینک به صفحه مربوطه در این وب سایت مجاز است


آیا این پاسخ مفید بود؟

افزودن به علاقه مندی ها افزودن به علاقه مندی ها    چاپ این مقاله چاپ این مقاله

همچنین بخوانید:افتـخارات